VEEKAHJUSTUSED – KÕIGE SAGEDASEM PROBLEEM KODUDES

Lihtne on arvata, et teiega seda ei juhtu, aga tegelikult puutuvad rohkem kui pooled majapidamised mingil hetkel kokku veelekke või uputusega. Veeuputuse tagajärjed võivad aga olla laastavad.

Kus võib esineda veelekkeid?

Veelekked võivad alguse saada mitmest levinud allikast. Selleks võib olla ummistunud köögivalamu või probleemne nõudepesu- või pesumasin. Talvel tekitavad uputuste ja veekahjustuste ohtu külma tõttu lõhkevad torud. Tegelikult ei pruugigi kahjustusi tekitav veeleke alguse saada teie kodust – uputuse ja veekahjustustega võivad lõppeda ka naabrimehe lekkiv katus või ülemises korteris olev veeleke.

Kui palju veekahjustused maksma võivad minna?

Veeleke, ummistunud köögivalamu või lõhkine toru võivad rikkuda teie kodu ja tekitada tuhandete eurode väärtuses kahju. Rääkimata veekahjustuste likvideerimisega kaasnevast stressist ja tülist. Tõsine veeleke ei kahjusta üksnes mööblit ja muid esemeid, vaid rikub ära ka vaibad ja kahjustab seinu.

Mida kauem veeleke kestab, seda suurem on likvideerimist vajav kahju. Enne kui saate kodus uue vaiba panna, seinad üle krohvida ja uue sisustuse muretseda, võib vajalikuks osutuda veepumpade ja kuivatite rentimine, et veeuputuse üle elanud majapidamine täielikult ära kuivatada. Kujutage nüüd ette, et peate puhastamise ajaks kodust välja kolima ning te saate aru, kui tõsised veekahjustused tegelikult võivad olla ja miks on oluline end nende vastu kaitsta.

Arvate, et teiega seda ei juhtu?

Ent tegelikult on igal teisel perel tulnud vähemalt üks kord seista silmitsi veekahjustustega. Seetõttu soovitame teil astuda ennetavaid samme veelekete vältimiseks ning kasutada nutika kodu süsteemi, mis hoiab teid majapidamises toimuvaga kursis ja kaitseb kõige hullema eest.

TEIE KODU ON KAITSETU KONTROLLIMATU VEE EES

Igal ajal ja igal pool. Veelekked võivad majapidamises ilmneda igal pool ja igal ajal.

Kiire tegutsemine veekahjustuste vältimiseks. Pooltel kordadel mõjutavad veekahjustused seinakonstruktsioone ja põhjustavad hallituse vohamise. Kuna hallitusseen jõuab kasvama hakata kõigest 24 tunniga, tuleb veeleketele reageerida võimalikult kiiresti.

Hoidke torudel silm peal. 65% veekahjustustest põhjustavad lõhkenud või lekkivad torud. Seega võib veeleke jääda varjatuks kuni on juba liiga hilja.

Tilkumine, mis kahjustab kogu maja. Pisilekked torudest, WC-st või dušisüsteemist põhjustavad 28% veekahjustustest. Sellised varjatud lekked võivad kesta kuid, isegi aastad, enne kui neile jälile saadakse. Selle aja jooksul jõuab vesi imbuda ümbritsevatesse seina- või põrandakonstruktsioonidesse, põhjustades ulatuslikke veekahjustusi.

Külmumisoht. Kui õues on pikemat aega miinuskraadid, võivad veetorud ära külmuda. Seda juhtub sagedamini kütmata tubades või majades, mida külastatakse harva. Veeuputused tekivad kõige sagedamini lõhkise veetoru tõttu, mis põhjustab väga lühikese aja jooksul ulatuslikke kahjustusi.

VEEKAHJUSTUSTE TEGELIK JA HIRMUTAV STATISTIKA

54% majapidamistest on saanud kannatada veevõrgust tingitud veekahjustuste tõttu. (1)

65% kõigist juhtumitest on seotud torustikuga. (2)

93% juhtudest oleks veekahjustusi saanud ära hoida. (3)

Euroopas kulutatakse veekahjustuste likvideerimisele keskmiselt 2297 eurot. 28% kindlustatud majapidamistest ei saa aga üldse mingit hüvitist. Ja neile, kes saavad hüvitist, kaetakse keskmiselt ainult 61% kõigist tehtud kulutustest. (1)

2015. aastal teatati ainuüksi Saksamaal 1,1 miljonist kodu veekahjustusjuhtumist. (4) 

Juba kõigest 24 tunni möödudes võib niiskuse tõttu hakata kasvama hallitus, mis tekitab hingamisteede probleeme, astmat ja allergiat. (5)

41% lõhkenud torudest avastatakse alles mõne aja möödudes, mis tähendab, et vahepeal jõuab torust välja voolata suurel hulga vett ja tekkida arvestatav veekadu. (2)

61% pisileketest või pragudest veetorudes tuvastatakse alles nädala pärast või veelgi hiljem. (2)

Kas õnnetus on ainult aja küsimus? Kas soovite selle kohta veel lugeda?

Tutvuge veevarustuse kontrollsüsteemi täispikkuses uurimusega

Read more

LOE LÄHEMALT

Lihtne on arvata, et teiega seda ei juhtu, aga tegelikult puutuvad rohkem kui pooled majapidamised mingil hetkel kokku veelekke või uputusega. Veeuputuse tagajärjed võivad aga olla laastavad.

The smart water sensor

Discover GROHE Sense

The intelligent guardian of your home.

Discover GROHE Sense Guard

The personal water management app.

Discover GROHE Sense app

(1) The ConsumerView, January 2017, Quantitative Assessment Europe
(2) The ConsumerView, May 2016, Quantitative Assessment Europe
(3) ACE-Group: http://www.businesswire.com/news/home/20110404007195/en/ACE-Private-Risk-Services-Study-Identifies-Type
(4) By German insurers: http://www.gdv.de/zahlen-fakten/schaden-und-unfallversicherung/wohngebaeudeversicherung
(5) https://irp-cdn.multiscreensite.com/c4e267ab/files/uploaded/Rf7chFZfSe2cTKWmjbMA_WHO_Guidelines%20for%20Indoor%20Air%20Quality_Dampness%20and%20Mould_2009.pdf