Korduma kippuvad küsimused GROHE Sense’i kohta

Uputusehoiatus

Kuidas tuvastab GROHE Sense uputuse?

GROHE Sense’i põhjal on kaks kullatud varrast. Kui uputuse tekitanud vesi varrastega kokku puutub, edastab nende vahel tekkiv lühiühendus hoiatuse, mis saadetakse kohe edasi rakendusele.

Mis saab edasi, kui GROHE Sense on uputuse tuvastanud?

Teile ja hädaolukorraks määratud kontaktisikutele saadetakse olenevalt teie määratud teavitusseadetest teade või e-posti kaudu hoiatus. Seadmes hakkab samuti vilkuma punane tuli ja kostab piiksuv heli. Kui kasutate GROHE Sense’i, kustub märgutuli ja lõppeb helisignaal ühe tunni möödudes ning need hakkavad uuesti tööle 23 tunni pärast (nii iga päev, kuni patareid tühjaks saavad). Hoiatussüsteemi Sense+ korral töötavad need ilma katkestusteta. Hoiatusmärguande peatamiseks kuivatage seadme põhjal olevad metallvardad lapiga, mis ei aja ebemeid.

GROHE Sense tuvastas küll uputuse, aga seade ei hakka piiksuma

Vahel ei pruugi helisignaal kohe tööle hakata. Sellest hoolimata edastatakse teavitus GROHE rakendusele ONDUS, et teavitada teid ohust nii kiiresti kui võimalik.

Õhutemperatuuri ja -niiskuse mõõtmine

Kui sageli mõõdab GROHE Sense toatemperatuuri ja õhuniiskust?

Toatemperatuuri ja õhuniiskust mõõdetakse pidevalt: iga 60 minuti tagant. Iga päev salvestatakse niiskus- ja temperatuurinäitajad GROHE ONDUSE kaugserveris ehk pilves.

Kui soovite olukorrast veelgi täpsemat ülevaadet, sobib teile paremini GROHE Sense+. GROHE Sense+ võimaldab mõõta ka hetketemperatuuri ja -niiskust: selleks tuleb rakenduses klõpsata nuppu „Uuenda andmeid“.

Mille poolest erinevad GROHE Sense ja GROHE Sense+?

Mõlemad mõõdavad pidevalt õhutemperatuuri ja -niiskust. GROHE Sense edastab andmed niiskuse ja temperatuuri kohta kord päevas kaugserverisse ehk pilve. GROHE Sense+ võimaldab mõõta ka hetketemperatuuri ja -niiskust: selleks tuleb rakenduses klõpsata nuppu „Uuenda andmeid“.

Kas GROHE Sense mõõdab absoluutset või suhtelist õhuniiskust?

GROHE Sense mõõdab suhtelist õhuniiskust. Suhteline õhuniiskus oleneb temperatuurist. 100% õhuniiskus tähendab, et õhk on sellel temperatuuril veeaurust täielikult küllastunud.

Paigaldus

Kuhu paigaldada GROHE Sense?

Paigaldage GROHE Sense kodus kohta, kus on uputuse oht või kus soovite õhuniiskusel silma peal hoida.

  • Üks võimalus on paigaldada GROHE Sense keldrisse, sest seal on suur oht veekahjustuste tekkimiseks.
  • Teine võimalus on kraanikausi või vanni alla, sest neis kohtades tuvastatakse leke tavaliselt liiga hilja.
  • Või näiteks pesumasina lähedusse, et vältida ebameeldivaid üllatusi.
  • Aga miks mitte ka pööningule, kui seal on aknaid, mida sageli tuulutamiseks lahti jäetakse – nii võite kindel olla, et vihmasaju tekitatud uputus avastatakse piisavalt kiiresti.

Kuidas paigaldada GROHE Sense?

Esmalt laadige Apple’i Appstore’ist või Google Playst alla rakendus, registreerige end kasutajaks ning sisestage teave kodu ja ruumide kohta, kui te ei ole seda veel teinud. Lisage GROHE Sense soovitud ruumi, klõpsates plussmärgil või kasutades selleks menüüvalikuid. Nimetage ja määrake ruum, paigaldage kolm AAA-patareid (tootega kaasas) ja looge ühendus traadita kohtvõrguga, valides GROHE Sense’i SSID ja sisestades toote tagaküljel toodud parooli. Kui olete toote juba paigaldanud ja parooli on raske vaadata, tehke sellest välgurežiimil mobiiltelefoniga pilti.

Seejärel asetage GROHE Sense tasase pinna (ei tohi olla metallist ega hea elektrijuhtivusega) kohale nii, et vardad puudutavad pinda.

Mida teha, kui GROHE Sense ei mahu kohta, millel soovin silma peal hoida?

Sellisel juhul soovitame pikenduskomplekti 22506LN0, kuhu kuulub 1,2-meetrine pikendusjuhe. Kinnitage pikenduskomplekti alusplaat seinale kahe kruviga. Asetage kaugjälgimisandur tasase pinna (ei tohi olla metallist ega hea elektrijuhtivusega) kohale nii, et vardad puudutavad pinda.

Samuti võite paigaldada toote GROHE Sense+, kui soovite kasutada nii pikenduskomplekti kui ka võrgutoitega seadet.

Mida teha, kui ühendus traadita kohtvõrguga ei ole piisavalt stabiilne või te ei suuda leida traadita kohtvõrgu ühendust, mida on tarvis GROHE Sense’i kasutamiseks?

Lahendusi on mitmeid:

  • Näiteks võite paigaldada täiendava repiiteri, mis muudab võrgusignaali toote läheduses tugevamaks.
  • Kui teil on UTP-ühendus, paigaldage otse UTP-ühendusele pääsupunkt või repiiter (tavaliselt saab valida nende kahe töörežiimi vahel).
  • Viimane võimalus on kasutada toitejuhtmega tooteid. Näiteks paigaldage üks toitejuhtme ühenduskoht ruuteri ja teine toote lähedusse. Eelistage toitejuhtmega toodet, mis ühildub traadita kohtvõrguga. Vastasel juhul on teil tarvis täiendavat repiiterit või pääsupunkti.

Riistvara

Kui suur on GROHE Sense?

Veeanduri GROHE Sense läbimõõt on 84 mm ja kõrgus 35 mm.

Pikenduskomplekti kuulub seinaplaat, mille läbimõõt on 84 mm ja kõrgus 38 mm, sealhulgas andur ning kaugjälgimisandur, mille kõrgus on 10 mm ja läbimõõt 50 mm. Komplekti kuulub ka 1,2-meetrine pikendusjuhe.

GROHE Sense+ on samade mõõtmetega kui GROHE Sense, see ühildub sama pikenduskomplektiga ja sellel on 60-sentimeetrine lisajuhe.

Kas GROHE Sense on veekindel?

GROHE Sense on kaitstud veepritsmete eest (kaitseaste IPX3). Uputuse korral tuleb see kohe ära kuivatada. Kui seda peab puhastama, kasutage lappi, mis ei aja ebemeid. Pesuainet EI TOHI kasutada.

Mida teha, kui patareid hakkavad tühjaks saama?

Vahetage kolm AAA-patareid uute vastu või kui eelistate olla pidevalt olukorraga kursis, ostke GROHE Sense+, mis on ühendatud vooluvõrku ja töötab seega ilma patareideta.

Korduma kippuvad küsimused GROHE Sense Guardi kohta

Torude lõhkemise ja lekkimise tuvastamine

Mis saab, kui GROHE Sense Guardi elektriühendus katkeb?

Värske joogivee tagamiseks jääb klapp elektrikatkestuse ajal avatuks. Samuti näitab rakendus, et süsteemil puudub ühendus. Loomulikult hakkab süsteem uuesti tööle, kui elektriühendus taastub.

Mis saab, kui GROHE Sense Guardi Wi-Fi-ühendus katkeb?

GROHE Sense Guard töötab edasi. See suudab siiski tuvastada toru lõhkemise ja sulgeda veevarustuse. Andmed uuendatakse pärast ühenduse taastumist: olenevalt teie tarbimiskäitumisest on olemas 30-päevane puhvermälu. Ühenduse märgutuli on sel juhul punane.

Riistvara

Millised ühendused sobivad?

GROHE Sense Guardil on väliskeermega 1" liitmik ja väliskeermega ¾" adapterid. Sellise läbimõõduga osad on Euroopa turul kõige enam levinud. Kui vajate väiksemat liitmikku leiate selle kohalikust sanitaartehnika kauplusest. Kui torud on suurema läbimõõduga, soovitame esmalt pidada nõu paigaldajaga ja küsida üle, kas GROHE Sense Guardi paigaldamine ei mõjuta kuidagi vajalikku veevoolu. GROHE Sense Guard on mõeldud üheperemajapidamisse, mille hinnanguline maksimaalne veetarve on 85 l/min.

Kui pikk on toitekaabel?

70 cm. Elektroonikatarvete (veebi)kauplusest saab alati osta pikendusjuhtme. Tarvis on valget 12 VDC pistikühendusega (pesa 5,5 × 2,1 mm / pistik 2,1 mm) juhet.

Mis kuulub komplekti?

Karbis on üks veekontroller ja kaks 3/4" messingühendust, pistikuga toitejuhe ja paigaldamiseks vajalik tehniline teave.

Soovitame kasutada GROHE Sense Guardi seinale paigaldamise komplekti 22501000. See teeb seinale kinnitamise eriti lihtsaks. Samuti soovitame mõlemale poole GROHE Sense Guardi paigaldada sulgeventiili, et hilisemad hooldustööd läheksid lihtsamalt ja kiiremini.

Paigaldus

Kuidas paigaldada GROHE Sense Guard?

GROHE soovitab jätta selle töö asjakohase kvalifikatsiooniga paigaldusspetsialisti hooleks, sest töö toimub veemõõdiku läheduses ja väär paigaldus võib mõjutada kogu maja veevarustust. Lugege alati läbi tehniline teave, mis on tootega kaasas või mille põhjalikum versioon on kättesaadav veebis. Samuti saate vaadata paigaldusvideot, mis on olemas meie veebisaidil ja Youtube’is.

Muu hulgas soovitame kasutada GROHE Sense Guardi seinale paigaldamise komplekti 22501000, mis tagab tugeva kinnituse.

Kuidas ühendada GROHE Sense Guard rakendusega GROHE ONDUS?

Esmalt laadige rakendus alla Apple’i Appstore’ist või Google Playst. Registreerige end kasutajaks ning sisestage teave kodu ja ruumide kohta, kui te ei ole seda veel teinud. Lisage GROHE Sense Guard soovitud ruumi, klõpsates plussmärgil või kasutades selleks menüüvalikuid. Nimetage ja määrake ruum, ühendage GROHE Sense Guard ja looge ühendus traadita kohtvõrguga valides GROHE Sense Guardi SSID ja sisestades toote tagaküljel toodud parooli. Kui olete toote juba paigaldanud ja parooli on raske vaadata, tehke sellest välgurežiimil mobiiltelefoniga pilti.

Mida teha, kui ühendus traadita kohtvõrguga ei ole piisavalt stabiilne või te ei suuda leida traadita kohtvõrgu ühendust, mida on tarvis GROHE Sense Guardi kasutamiseks?

Lahendusi on mitmeid.

  • Näiteks võite paigaldada täiendava repiiteri, mis muudab võrgusignaali toote läheduses tugevamaks.
  • Kui teil on UTP-ühendus, paigaldage otse UTP-ühendusele pääsupunkt või repiiter (tavaliselt saab valida nende kahe töörežiimi vahel).
  • Viimane võimalus on kasutada toitejuhtmega tooteid. Näiteks paigaldage üks toitejuhtme ühenduskoht ruuteri ja teine toote lähedusse. Eelistage toitejuhtmega toodet, mis ühildub traadita kohtvõrguga. Vastasel juhul on teil tarvis täiendavat repiiterit või pääsupunkti.

Turvalisus

Kas on võimalik, et mõni häkker saab mu veevarustuse sulgeda?

GROHE teeb kõik selleks, et pakkuda tooteid, mille kasutamine on ohutu ja turvaline. Rakendame uusimaid turvameetmeid, et ennetada meie toodete omavolilist kasutamist ja andmetega seotud rikkumisi ning kaitsta kasutajate privaatsust. Samuti teeb GROHE vajaduse korral püsivara uuendusi ja edastab need rakenduse kaudu. Kui häkkerid murravad süsteemi sisse, võite veevarustuse tagamiseks igal ajal toitejuhtme vooluvõrgust eemaldada. Seejärel võite hiljem, kui uuendus tehakse kättesaadavaks, uuendada püsivara.

Additional information

Didn´t you find an answer to your question on this page? Feel free to contact us directly in case of further questions

Contact GROHE