Korduma kippuvad küsimused GROHE Sense’i kohta

Uputusehoiatus

Kuidas tuvastab GROHE Sense uputuse?

GROHE Sense’i põhjal on kaks kullatud varrast. Kui uputuse tekitanud vesi varrastega kokku puutub, edastab nende vahel tekkiv lühiühendus hoiatuse, mis saadetakse kohe edasi rakendusele.

Mis saab edasi, kui GROHE Sense on uputuse tuvastanud?

Teile ja hädaolukorraks määratud kontaktisikutele saadetakse olenevalt teie määratud teavitusseadetest teade või e-posti kaudu hoiatus. Seadmes hakkab samuti vilkuma punane tuli ja kostab piiksuv heli. Kui kasutate GROHE Sense’i, kustub märgutuli ja lõppeb helisignaal ühe tunni möödudes ning need hakkavad uuesti tööle 23 tunni pärast (nii iga päev, kuni patareid tühjaks saavad). Hoiatussüsteemi Sense+ korral töötavad need ilma katkestusteta. Hoiatusmärguande peatamiseks kuivatage seadme põhjal olevad metallvardad lapiga, mis ei aja ebemeid.

GROHE Sense tuvastas küll uputuse, aga seade ei hakka piiksuma

Vahel ei pruugi helisignaal kohe tööle hakata. Sellest hoolimata edastatakse teavitus GROHE rakendusele ONDUS, et teavitada teid ohust nii kiiresti kui võimalik.

Õhutemperatuuri ja -niiskuse mõõtmine

Kui sageli mõõdab GROHE Sense toatemperatuuri ja õhuniiskust?

Toatemperatuuri ja õhuniiskust mõõdetakse pidevalt: iga 60 minuti tagant. Iga päev salvestatakse niiskus- ja temperatuurinäitajad GROHE ONDUSE kaugserveris ehk pilves.

Kui soovite olukorrast veelgi täpsemat ülevaadet, sobib teile paremini GROHE Sense+. GROHE Sense+ võimaldab mõõta ka hetketemperatuuri ja -niiskust: selleks tuleb rakenduses klõpsata nuppu „Uuenda andmeid“.

Mille poolest erinevad GROHE Sense ja GROHE Sense+?

Mõlemad mõõdavad pidevalt õhutemperatuuri ja -niiskust. GROHE Sense edastab andmed niiskuse ja temperatuuri kohta kord päevas kaugserverisse ehk pilve. GROHE Sense+ võimaldab mõõta ka hetketemperatuuri ja -niiskust: selleks tuleb rakenduses klõpsata nuppu „Uuenda andmeid“.

Kas GROHE Sense mõõdab absoluutset või suhtelist õhuniiskust?

GROHE Sense mõõdab suhtelist õhuniiskust. Suhteline õhuniiskus oleneb temperatuurist. 100% õhuniiskus tähendab, et õhk on sellel temperatuuril veeaurust täielikult küllastunud.

Paigaldus

Kuhu paigaldada GROHE Sense?

Paigaldage GROHE Sense kodus kohta, kus on uputuse oht või kus soovite õhuniiskusel silma peal hoida.

  • Üks võimalus on paigaldada GROHE Sense keldrisse, sest seal on suur oht veekahjustuste tekkimiseks.
  • Teine võimalus on kraanikausi või vanni alla, sest neis kohtades tuvastatakse leke tavaliselt liiga hilja.
  • Või näiteks pesumasina lähedusse, et vältida ebameeldivaid üllatusi.
  • Aga miks mitte ka pööningule, kui seal on aknaid, mida sageli tuulutamiseks lahti jäetakse – nii võite kindel olla, et vihmasaju tekitatud uputus avastatakse piisavalt kiiresti.

Kuidas paigaldada GROHE Sense?

Esmalt laadige Apple’i Appstore’ist või Google Playst alla rakendus, registreerige end kasutajaks ning sisestage teave kodu ja ruumide kohta, kui te ei ole seda veel teinud. Lisage GROHE Sense soovitud ruumi, klõpsates plussmärgil või kasutades selleks menüüvalikuid. Nimetage ja määrake ruum, paigaldage kolm AAA-patareid (tootega kaasas) ja looge ühendus traadita kohtvõrguga, valides GROHE Sense’i SSID ja sisestades toote tagaküljel toodud parooli. Kui olete toote juba paigaldanud ja parooli on raske vaadata, tehke sellest välgurežiimil mobiiltelefoniga pilti.

Seejärel asetage GROHE Sense tasase pinna (ei tohi olla metallist ega hea elektrijuhtivusega) kohale nii, et vardad puudutavad pinda.

Mida teha, kui GROHE Sense ei mahu kohta, millel soovin silma peal hoida?

Sellisel juhul soovitame pikenduskomplekti 22506LN0, kuhu kuulub 1,2-meetrine pikendusjuhe. Kinnitage pikenduskomplekti alusplaat seinale kahe kruviga. Asetage kaugjälgimisandur tasase pinna (ei tohi olla metallist ega hea elektrijuhtivusega) kohale nii, et vardad puudutavad pinda.

Samuti võite paigaldada toote GROHE Sense+, kui soovite kasutada nii pikenduskomplekti kui ka võrgutoitega seadet.

Mida teha, kui ühendus traadita kohtvõrguga ei ole piisavalt stabiilne või te ei suuda leida traadita kohtvõrgu ühendust, mida on tarvis GROHE Sense’i kasutamiseks?

Lahendusi on mitmeid:

  • Näiteks võite paigaldada täiendava repiiteri, mis muudab võrgusignaali toote läheduses tugevamaks.
  • Kui teil on UTP-ühendus, paigaldage otse UTP-ühendusele pääsupunkt või repiiter (tavaliselt saab valida nende kahe töörežiimi vahel).
  • Viimane võimalus on kasutada toitejuhtmega tooteid. Näiteks paigaldage üks toitejuhtme ühenduskoht ruuteri ja teine toote lähedusse. Eelistage toitejuhtmega toodet, mis ühildub traadita kohtvõrguga. Vastasel juhul on teil tarvis täiendavat repiiterit või pääsupunkti.

Mida teha, kui ma ei suuda luua ühendust oma traadita võrguga?

1. samm. Kontrollige, kas traadita võrgu leviala on piisav.

Probleem võib peituda traadita võrgu levialas. Tutvuge allpool lähemalt võimalike põhjuste ja lahendustega. Probleemide tuvastamiseks võib kasutada traadita võrgu testimisrakendust. Soovitame selleks rakendust „WiFi analyzer“ (rakenduse nimi on sama nii Androidi kui ka iOS-i jaoks).

Võimalik probleem: seade on ruuterist liiga kaugel.
Test: kontrollige traadita võrgu toimivust kohtades, mis jäävad ruuterist kaugemale.
Lahendus: paigaldage repiiter või uus ruuter, mis tagab suurema leviala.

Võimalik probleem: takistused, näiteks paksud seinad, mis nõrgestavad traadita võrgu signaali.
Test: testige traadita võrgu toimivust ühel pool seina ja võrrelge seda võrgu toimivusega teisel pool seina.
Lahendus: elektrivõrgu adapter, mis edastab traadita võrgu signaali hoone elektrijuhtmete kaudu.

Võimalik probleem: samas piirkonnas kattuvad mitu traadita võrku. Iga ruuter valib kasutamiseks automaatselt kanali. Kanalid on tähistatud numbritega vahemikus 1–11. Tiheda asustusega piirkonnas võivad kattuda sama kanalit kasutavad võrgud.
Test: rakendus näitab teile, milliseid kanaleid kasutatakse kõige sagedamini.
Lahendus: muutke käsitsi oma ruuteri kasutatavat kanalit. Valige kanal, mida ei kasutata kuigi sageli. Selleks tutvuge ruuteri kasutusjuhendiga.

Võimalik probleem: ühte võrku on ühendatud liiga palju seadmeid. See võib muuta traadita võrgu aeglaseks – eriti kui kasutajad laadivad pidevalt alla videoid või vaatavad neid voogedastuse kaudu.
Test: rakendus näitab, kui kiire on teie traadita võrk.
Lahendus: Paigaldage võimsam ruuter või kasutage silmusvõrguga ruuterit.

2. samm. Kui traadita võrgu leviala toimib korralikult, võib probleem peituda ruuteris. Selle väljaselgitamiseks järgige alltoodud juhiseid. 

  • Kas kasutate traadita võrku sagedusega 2,4 GHz?
    Sense’i seadme ühendamiseks traadita võrku peab võrgu sagedus olema 2,4 GHz. Seade ei tööta sagedusega 5,0 GHz. Sagedust saab kontrollida ja muuta ruuteri seadetest.
  • Kas teie traadita võrgu turvalisus vastab turvaprotokollile WPA või WPA2?
    GROHE Sense ei tööta traadita võrgus, mis on kõigile avatud. See vajab traadita võrku, mille turvalisus vastab turvaprotokollile WPA või WPA2. Seepärast peate oma traadita võrgule määrama vähemalt 8-kohalise parooli.
  • Kas MAC-filtreerimine on aktiveeritud?
    MAC-filtreerimine aitab tagada traadita võrgu turvalisuse. Kui see on aktiveeritud, annab traadita võrgu ruuter juurdepääsu ainult tuttavatele või registreeritud seadmetele. Üldjuhul ei ole MAC-filtreerimine vaikimisi aktiveeritud. Tavaliselt tuleb see käsitsi sisse lülitada. Kui olete MAC-filtreerimise aktiveerinud, lülitage see välja või lisage GROHE Sense’i MAC-aadress ruuteri loendisse. GROHE Sense’i MAC-aadressi väljaselgitamiseks laadige alla rakendus traadita võrgu testimiseks ja käivitage seadme integreerimisrežiim (sinine vilkuv märgutuli), paigaldades patareid. Seejärel ühendage seade oma mobiiltelefoniga. Rakendus kuvab teie seadme MAC-aadressi.
  • Kas pordid 433 (HTTPS) ja 80 (HTTP) on avatud?
    Pordid on mõeldud veebiühenduse loomiseks. Need tagavad teie traadita võrgu sidevõimelisuse ja ka muude teenuste toimivuse. Pordid 433 ja 80 peavad olema avatud, et oleks võimalik luua ühendus GROHE Sense’i ja traadita võrgu vahel. Tavaliselt on need pordid vaikimisi avatud. Kui ei, siis tutvuge ruuteri kasutusjuhendiga.
  • Kas ruuteri DHCP on aktiveeritud?
    DHCP on sideprotokoll, mis võimaldab seadmetel ja traadita võrgul omavahel ühendust pidada. GROHE Sense’i kasutamiseks peab see olema aktiveeritud. Üldjuhul on DHCP ruuteritel vaikimisi aktiveeritud. Kui soovite teada saada, kas DHCP on aktiveeritud ja kuidas seda aktiveerida, külastage veebilehte http://www.wikihow.com/Configure-a-Router-to-Use-DHCP.
  • Kas ruuteril on IPv4-tugi?
    IPV (IP-protokolli versioon) määrab ära viisi, kuidas ruuter peab sidet seadmetega, mis on sellega ühendatud. On olemas kaks versiooni: IPv4 ja IPv6. GROHE Sense kasutab IPv4-d ja seega peab ka ruuteril olema IPv4-tugi. Enamasti on ruuteritel nii IPv4- kui ka IPv6-tugi. Seda saab kontrollida ja muuta ruuteri seadetest. Seda protsessi on selgitatud veebilehel http://testingfreak.com/change-enabledisable-ipv4-ipv6-computer-windows/.

Riistvara

Kui suur on GROHE Sense?

Veeanduri GROHE Sense läbimõõt on 84 mm ja kõrgus 35 mm.

Pikenduskomplekti kuulub seinaplaat, mille läbimõõt on 84 mm ja kõrgus 38 mm, sealhulgas andur ning kaugjälgimisandur, mille kõrgus on 10 mm ja läbimõõt 50 mm. Komplekti kuulub ka 1,2-meetrine pikendusjuhe.

GROHE Sense+ on samade mõõtmetega kui GROHE Sense, see ühildub sama pikenduskomplektiga ja sellel on 60-sentimeetrine lisajuhe.

Kas GROHE Sense on veekindel?

GROHE Sense on kaitstud veepritsmete eest (kaitseaste IPX3). Uputuse korral tuleb see kohe ära kuivatada. Kui seda peab puhastama, kasutage lappi, mis ei aja ebemeid. Pesuainet EI TOHI kasutada.

Mida teha, kui patareid hakkavad tühjaks saama?

Vahetage kolm AAA-patareid uute vastu või kui eelistate olla pidevalt olukorraga kursis, ostke GROHE Sense+, mis on ühendatud vooluvõrku ja töötab seega ilma patareideta.

Korduma kippuvad küsimused GROHE Sense Guardi kohta

Torude lõhkemise ja lekkimise tuvastamine

Mis saab, kui GROHE Sense Guardi elektriühendus katkeb?

Värske joogivee tagamiseks jääb klapp elektrikatkestuse ajal avatuks. Samuti näitab rakendus, et süsteemil puudub ühendus. Loomulikult hakkab süsteem uuesti tööle, kui elektriühendus taastub.

Mis saab, kui GROHE Sense Guardi Wi-Fi-ühendus katkeb?

GROHE Sense Guard töötab edasi. See suudab siiski tuvastada toru lõhkemise ja sulgeda veevarustuse. Andmed uuendatakse pärast ühenduse taastumist: olenevalt teie tarbimiskäitumisest on olemas 30-päevane puhvermälu. Ühenduse märgutuli on sel juhul punane.

Riistvara

Millised ühendused sobivad?

GROHE Sense Guardil on väliskeermega 1" liitmik ja väliskeermega ¾" adapterid. Sellise läbimõõduga osad on Euroopa turul kõige enam levinud. Kui vajate väiksemat liitmikku leiate selle kohalikust sanitaartehnika kauplusest. Kui torud on suurema läbimõõduga, soovitame esmalt pidada nõu paigaldajaga ja küsida üle, kas GROHE Sense Guardi paigaldamine ei mõjuta kuidagi vajalikku veevoolu. GROHE Sense Guard on mõeldud üheperemajapidamisse, mille hinnanguline maksimaalne veetarve on 85 l/min.

Kui pikk on toitekaabel?

70 cm. Elektroonikatarvete (veebi)kauplusest saab alati osta pikendusjuhtme. Tarvis on valget 12 VDC pistikühendusega (pesa 5,5 × 2,1 mm / pistik 2,1 mm) juhet.

Mis kuulub komplekti?

Karbis on üks veekontroller ja kaks 3/4" messingühendust, pistikuga toitejuhe ja paigaldamiseks vajalik tehniline teave.

Soovitame kasutada GROHE Sense Guardi seinale paigaldamise komplekti 22501000. See teeb seinale kinnitamise eriti lihtsaks. Samuti soovitame mõlemale poole GROHE Sense Guardi paigaldada sulgeventiili, et hilisemad hooldustööd läheksid lihtsamalt ja kiiremini.

Paigaldus

Kuidas paigaldada GROHE Sense Guard?

GROHE soovitab jätta selle töö asjakohase kvalifikatsiooniga paigaldusspetsialisti hooleks, sest töö toimub veemõõdiku läheduses ja väär paigaldus võib mõjutada kogu maja veevarustust. Lugege alati läbi tehniline teave, mis on tootega kaasas või mille põhjalikum versioon on kättesaadav veebis. Samuti saate vaadata paigaldusvideot, mis on olemas meie veebisaidil ja Youtube’is.

Muu hulgas soovitame kasutada GROHE Sense Guardi seinale paigaldamise komplekti 22501000, mis tagab tugeva kinnituse.

Kuidas ühendada GROHE Sense Guard rakendusega GROHE ONDUS?

Esmalt laadige rakendus alla Apple’i Appstore’ist või Google Playst. Registreerige end kasutajaks ning sisestage teave kodu ja ruumide kohta, kui te ei ole seda veel teinud. Lisage GROHE Sense Guard soovitud ruumi, klõpsates plussmärgil või kasutades selleks menüüvalikuid. Nimetage ja määrake ruum, ühendage GROHE Sense Guard ja looge ühendus traadita kohtvõrguga valides GROHE Sense Guardi SSID ja sisestades toote tagaküljel toodud parooli. Kui olete toote juba paigaldanud ja parooli on raske vaadata, tehke sellest välgurežiimil mobiiltelefoniga pilti.

Mida teha, kui ühendus traadita kohtvõrguga ei ole piisavalt stabiilne või te ei suuda leida traadita kohtvõrgu ühendust, mida on tarvis GROHE Sense Guardi kasutamiseks?

Lahendusi on mitmeid.

  • Näiteks võite paigaldada täiendava repiiteri, mis muudab võrgusignaali toote läheduses tugevamaks.
  • Kui teil on UTP-ühendus, paigaldage otse UTP-ühendusele pääsupunkt või repiiter (tavaliselt saab valida nende kahe töörežiimi vahel).
  • Viimane võimalus on kasutada toitejuhtmega tooteid. Näiteks paigaldage üks toitejuhtme ühenduskoht ruuteri ja teine toote lähedusse. Eelistage toitejuhtmega toodet, mis ühildub traadita kohtvõrguga. Vastasel juhul on teil tarvis täiendavat repiiterit või pääsupunkti.

Turvalisus

Kas on võimalik, et mõni häkker saab mu veevarustuse sulgeda?

GROHE teeb kõik selleks, et pakkuda tooteid, mille kasutamine on ohutu ja turvaline. Rakendame uusimaid turvameetmeid, et ennetada meie toodete omavolilist kasutamist ja andmetega seotud rikkumisi ning kaitsta kasutajate privaatsust. Samuti teeb GROHE vajaduse korral püsivara uuendusi ja edastab need rakenduse kaudu. Kui häkkerid murravad süsteemi sisse, võite veevarustuse tagamiseks igal ajal toitejuhtme vooluvõrgust eemaldada. Seejärel võite hiljem, kui uuendus tehakse kättesaadavaks, uuendada püsivara.