Ülevaade 2017. aasta Milano mööblimessist

Sellel kevadel olid maailma disainitööstuse ja -ajakirjanike pilgud taas pööratud Milanole, kus toimunud 2017. aasta mööblimess Salone del Mobile tõi kohale umbes 350 000 külastajat. Milano mööblimessil saab aimu disainivaldkonnas esile kerkivatest uutest suundumustest, mis jõuavad laiema üldsuse huviorbiiti paari järgmise aasta jooksul. Just siin leidub rahvarohkes linnasüdames ruumi nii tuntud kaubamärkide kui ka lootustandvate disainerite väljapanekutele. GROHE kujundusmeeskond käis kohal ja tõi kaasa rohkesti vihjeid uute tuulte kohta, mis disainimaailmas puhuvad. Järgnevalt on antud ülevaade kuuest põhisuundumusest, mis meile messil silma torkasid.

Soojad värvitoonid

Juba eelmise aasta messil ilma teinud soojad metalsed värvid andsid veelgi tugevamalt tooni ka 2017. aasta näitusel. Kõikjal võis näha messingut, vaske ja roosat kulda, millest tehtud detailid kaunistasid selliseid käe all mõnusaid materjale nagu puit ja portselan. Mõned disainerid tegid aga sel aastal julge sammu edasi ja tulid välja üleni vasest valmistatud esemetega, näiteks vasest soovide kapp – see koosneb paljudest metallustega kapikestest, igaühel ees südamekujuline võti –, mille disainis kaubamärgile De Castelli Nika Zupanc.

Photo left Nika Zupanc for De Castelli www.decastelli.com, Photo credits: Massimo Gardone
Photo right: GROHE Allure Brilliant in warm sunset

Pastellroosa

Näib, et see pole mitte ainult 2017. aasta tunnusvärv, vaid lausa terve põlvkonna lemmiktoon: just mahe ja pastelne, mitte aga erk ja kriiskav. Seda võis messil märgata kõikjal, alates Sé elegantsetest mööblitükkidest kuni moodsa ilme andmiseks kõrvuti tulipunasega. GROHE eraldiseisev välidušš tõi selle tooni aeda ning näiteks Cassina esindussalongi seinad olid tervenisti just seda värvi, olles ülejäänule väljapanekule soojaks ja neutraalseks taustaks.

Photo credit left: Attilla Hartwig GROHE Essence Stand-alone shower
Photo credit right: Le Refuge The Invisible Collection

Kivi ja marmor

Kui eelmisel aastal oli marmor tagasihoidlikult ilmunud lauapealsetele ja lambijalgadele, siis sellel aastal oli see leidnud kasutust palju rohkematel pindadel. Samuti võis märgata muid esmaklassilisi kive: näiteks graniit on kõva, kuid annab luksusliku nüansi, Meridiani oli aga marmorist lauaplaatidele lisanud ilme pehmendamiseks metalljalad. Need materjalid jätavad elegantse ja võluva mulje ning edastavad neil ebakindlatel aegadel oodatud sõnumi püsivusest ja kindlustundest.

Photo credit: MERIDIANI, SHINE - ABEL console, Designer ANDREA PARISIO

Loodusvarasid säästev disain

Selle aasta messil võis märgata, et vaatamata kogu sellele luksusele on siiski hakatud rohkem teadvustama vajadust säästa hinnalisi loodusvarasid. Palju suurem osa väljapandud esemetest oli mõeldud valmistamiseks masstoodanguna ringlussevõetud materjalidest. Jasper Morrisoni disainitud Emeco kollektsiooni 1 Inch lauad ja toolid paistsid silma ümbertöödeldud alumiiniumist raamide ning muudest ringlussevõetud materjalidest pealsetega. Ringlussevõetud plastiga tegelev ettevõte EcoPixel näitas disainibüroos Atelier Mendini sündinud lamamistooliga ALEX, kui efektsed ja moodsad võivad olla ümbertöödeldud materjalidest tulevikuesemed.

Photo credit: “Chaise Longue ALEXby Atelier Mendini made of ecopixel sustainable material www.ecopixel.eu”

Nutikas kodu

Kodutehnoloogia, mis on väga kiiresti arenev valdkond, oli kuum teema ka selle aasta messil. On ilmne, et liigutakse sisseehitatud tehnoloogiate ja esemete poole, mis on ühtaegu nii nutikad kui kanägusad – näiteks telerid ja kõlarid, mis näevad välja nagu mööbliesemed ja sulanduvad kaunilt interjööri. Nutika kodu tehnoloogia esirinnas sammub aga valgustus: sellised süsteemid kodus valgustuse kaugjuhtimiseks nagu Ikea Home Smart ja Flo Smart Control on käepärased, nutikad ja lihtsad. Meie uudistoode, nutikas lekkeid tuvastav veevarustuse kontrollsüsteem GROHE Sense on samuti samm nutikama tulevikukodu poole.

All about GROHE Sense